Edukacja dla każdego

W dzisiejszych czasach jest nakaz edukacji w szkole podstawowej. Jeżeli rodzic nie pośle swojego dziecka do szkoły w odpowiednim momencie, to może się liczyć nawet z konsekwencjami prawnymi. Kilkadziesiąt lat temu taka sytuacja była nie do pomyślenia. Jeszcze przed wojną nie wszyscy mieli to szczęście uczęszczania na zajęcia do szkoły. W zdecydowanej mierze tylko najbogatsi mogli pozwolić sobie na taki przywilej. Rodzice kupowali im odpowiednią wyprawkę, gdzie znaleźć można było kajety, ołówki, książkę do nauki i dzieci razem z tym szły do szkoły, które na pewno nie przypominały dzisiejszych budynków. Ci najbiedniejsi, którzy nie mieli wsparcia ze strony innych osób, najczęściej zostawali w domach z rodzicami. Z edukacją było różnie dla nich. Dzisiaj edukacja jest dla każdego. Wszystkie państwa chcą dać okazję dzieciom do tego, aby mogły się uczyć i wyjść “na ludzi”. Każde dziecko ma mieć szansę na to, aby móc kimś zostać. Nawet te najbiedniejsze pociechy wspierane są przez rządy. Teraz WSiP podręczniki w szkole podstawowej każde dziecko otrzymuje za darmo – niezależnie od zasobności portfela. Edukacja jest od tego, żeby móc się uczyć i zdobywać potrzebną wiedzę w przyszłości.

“Geografia 7. Podręcznik dla szkoły podstawowej”

W dużej mierze uczniowie skupią się na poznawaniu własnego regionu. Po co bowiem poznawać dalsze zakątki świata, skoro nic nie wiemy o miejscu gdzie dzisiaj mieszkamy? Tak więc uczniowie poznają swoje własne miejsce zamieszkania. Dowiadują się jaki wpływ na środowisko ma ich zachowanie. Uczeń nauczy się rozróżniać geografię fizyczną i gospodarczą Polski. Książka zawiera wszystkie potrzebne materiały podzielona na odpowiednie rozdziały. Po każdym znaleźć można podsumowanie, które na pewno ułatwi przygotowanie do sprawdzianu ze znajomości wiedzy.

“Świat chemii. Podręcznik. Klasa 8”

Kwasy, zasady i sole z jakich zbudowana jest listosfera oraz związki węgla, czyli węglowodory, pochodne węglowodorów i substancje o znaczeniu biologicznym – może brzmi przerażająco, ale takie właśnie zagadnienia poznają uczniowie w klasie 8. Tematy wszystkie są przyjaźnie przedstawione w książce. Dzięki temu nauka tej trudnej do zrozumienia chemii będzie naprawdę czymś fajnym. Dodatkowo cała treść książki została wzbogacona o odpowiednie doświadczenia i reakcję. Uczniowie, nawet pomimo niechęci do nauki tego przedmiotu, uwielbiają przeprowadzać takie eksperymenty. Oprócz tego podręcznik wprowadza wiele nowych pojęć, jakie uczeń musi znać.

 

Szkoła zdjęcie utworzone przez pressfoto - pl.freepik.com

Post Author: Piotr