Nowoczesne nauczanie

Co można zrozumieć pod pojęciem “nowoczesne nauczanie”? Tak naprawdę każdy ma zupełnie inne spojrzenie na ten temat. Wszystko zależy od tego, czy patrzymy na to z perspektywy epidemii, która mocno odcisnęła swoje piętno na różnych gałęziach przemysłu oraz na edukacji. Czy też bierzemy pod uwagę fakt, że dzisiaj wiele osób decyduje się na nauczanie domowe, nie uczestnicząc na co dzień w zajęciach klasycznie organizowanych w szkole? Niby wszystkie kraje idą do przodu. Chwalą się najróżniejszymi rozwiązaniami technologicznymi, jakie zostały wszędzie zastosowane. Trzeba przyznać, że kwestia nowoczesnego nauczania, to tak naprawdę temat rzeka. Nauczanie zdalne jak najbardziej ma swoje plusy oraz minusy. Nie można powiedzieć, że jest złe, bo dzięki temu uczniowie nie mają zaległości w nauce. Do minusów można chociażby zaliczyć “figle”, jakie internet potrafi wyczyniać. Przykład? Uczeń wysyła nauczycielowi wszystkie zadania, jakie musiał wykonać przez specjalną aplikację (wyznaczona przez pedagoga!) i okazuje się, że połowa materiałów z wiadomości w jakiś sposób zniknęła. Nauczyciel dostaje małą część i ocenia automatycznie spada w dół, no bo wszystkiego nie otrzymał. Niezależnie od tego z jaką formą mamy do czynienia, zawsze przydadzą się WSiP podręczniki. Uczniowie nie tylko korzystają z informacji, jaka zawarta jest w internecie, ale również z książek, które są zawsze podstawą.

“Geografia. Po prostu”

Jak sama nazwa wskazuje, jest to podręcznik do nauczania geografii w szkołach ponad podstawowych. Autorami są Izabella Łęcka i Mirosław Mularczyk. Całość została podzielona na cztery rozdziały tematyczne:1. Problemy społeczne świata; 2. Współczesne procesy regionalne i globalne; 3. Zmiany gospodarcze we współczesnym świecie; 4. Zrównoważony rozwój. W środku znaleźć można bardzo ciekawe rozdziały na których uczniowie będą pracować przez cały rok szkolny.

“Biologia. Po prostu”

Czy nauka tego przedmiotu może być taka po prostu? Tego dowiedzą się uczniowie, którzy będą mieli do czynienia z tą książką. Całość została podzielona na dwa podstawowe działy: Biotechnologia i inżynieria genetyczna oraz Różnorodność biologiczna i jej zagrożenia. Tematy trudne, jednak trzeba przyznać, że autorzy dołożyli wszelkich starań, aby cały materiał został przedstawiony w jak najbardziej przyjazny sposób. Uczniowie nie powiedzą więc, że nie rozumieją, bo można znaleźć tu wiele przejrzystych i dopasowanych treści oraz zdjęć, infografik, schematów.

Szkoła zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com

Post Author: Piotr