Dlaczego warto wybierać podręczniki wydawnictwa WSiP?

Wiele badań potwierdza to samo, że dobry materiał, z odpowiednimi treściami, odpowiednią metodologią oraz sugestiami dydaktycznymi i ewaluacyjnymi, przyczynia się do lepszego procesu uczenia się i nauczania.

Czym cechują się podręczniki WSiP?

Podręczniki wydawnictwa WSiP są przydatne dla nauczycieli i uczniów, ponieważ autorzy:

  • przypisali materiały do każdej sesji,
  • podali szczegółowe objaśnione,
  • zaproponowali pomoce dydaktyczne.

Wszystko zostało ułożone tak, aby opracowanie kursu mieściło się w ramach jasno określonych wytycznych.

Podręczniki do nauk przyrodniczych

Obecnie wydawnictwo WSiP podręczniki swoje do biologii, chemii i przyrody zaopatruje w przewodnik po zajęciach w klasie i w laboratoriach, które zachęcają do nauki za pomocą ćwiczeń, łatwych do przeprowadzenia i oceny. Oczywiście, nie może zabraknąć przewodnika dla nauczycieli, z zasobami dydaktycznymi, takimi jak doświadczenia w laboratoriach, ćwiczenia w klasie oraz sugestie metodologiczne i ewaluacyjne.

Podręczniki do matematyki

Materiały powinny rozwijać procesy myślowe i zachęcać młodych ludzi do rozwiązywania problemów, ale nie mogą opierać się na długiej liście ćwiczeń. Podręczniki do matematyki wydawnictwa WSiP pokazuje uczniom jak rozwiązywać problemy w życiu. Na przykład, można podejść do sztuk z geometrią, a studiując prawdopodobieństwo, uczniowie mogą zastanowić się nad znaczeniem, na przykład, zakupu ubezpieczenia na życie. Przydatne jest również, aby teksty zawierały pomoce technologiczne, które motywują do pogłębiania tematów i zachęcają do badań, z platformami, filmami wideo i ewaluacjami online. Wszystko to zostało przekazane, aby nauczyciel był wolny i miał więcej czasu na bliższą obserwację. Ponadto, niezbędne jest, aby książce towarzyszył przewodnik z sugestiami metodologicznymi i ewaluacyjnymi.

Podręczniki do przedmiotów humanistycznych

Ważne jest, by podręczniki rozwijały cztery podstawowe umiejętności językowe – słuchanie, mówienie, czytanie i pisanie – ale czytanie krytyczne powinno stanowić ogólne ramy zachęcające do rozwijania innych umiejętności potrzebnych do opanowania języka. Przy doborze materiałów ważne jest, aby książka była zgodna z krajowymi standardami i aby jej poziom był na tyle wysoki, aby stanowić wyzwanie dla uczniów na każdym poziomie zaawansowania. Do wyboru odpowiednich książek dla każdej klasy przydatne są proponowane przez wydawców zbiory, dostosowane do poziomu znajomości języka i czytania w każdym wieku.

Szkoła zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com

Post Author: Piotr